Hírek - érdekességek

9x Ironman lett 72 évesen "Cérna"

Idén is teljesítette az idei Nagyatádi Extreman versenyt: 3,8 km úszást, 180 km kerékpározás és 42 km futást.

A facebook oldalán elérhető az alábbi beszámoló:

crna1_resize_700

Szombaton Nagyatádon rendezték az eXtremeMan triatlon /IRONMAN/ versenyt. A célom a 2011-es, eddigi legjobb időm - 14 óra 04 perc - megdöntése volt. Igaz, akkor ezt az időt 65 éves koromban értem el, most 72 vagyok.
7 óra 33-kor csobbantunk a Gyékényesi Tóba, hogy leússzúk a 3,8 km es távot. Ez 1 óra 48 perc alatt, a tervem szerint sikerült. Gyors depózást követően kétkerekű paripámmal Nagyatád felé vettem az irányt - 75 km - majd ott környéken kialakított 35 km pályán kellett még három kört megtenni, így lett meg a 180 km kerékpározás. Majdnem a tervezett időre sikerült ez is, 6 óra 32 perc alatt teljesítettem. Ismét depó, és következett a 42 km maratoni futás. Ez sajnos már nem a tervezett időn belül lett meg, így „csak” teljesítettem a távot. A futócipőm helyett a nyúlcipőmet vettem fel, amiben sokat megpihentem a futó pályán, így sok időt töltöttem a pályán: 6 óra 30 perc lett a futásom. Összesített időm: 15 óra 8 perc lett. A csúcsdöntés így 2019. augusztus 10-re maradt. Az lesz a tizedik, mely pont tizedikén lesz, remélem sikeresen. Van még mit tanulni! Kategóriámban (70-74) második lettem, abszolútban 546 férfiból 500. lettem, és csak ketten voltak idősebbek nálam. Ha innen nézem, akkor nem olyan rossz ez az eredmény, csak mindig többet akar az ember, ha már versenyez! Férfi/Női nagy abszolút 604.-ből 543. hely. Ez van diplomán is.